Imorgon kommer äntligen sönerna och Frida (flickvän) hem. Vi har inte träffats sen i julas... Längtar sååå. Det blir underbart att ha fullt hus i en vecka. Det har varit väldigt lugnt sista veckan. Vi fick höra att det fanns hundar med kennelhosta i Varberg. Därför lämnade vi bort Finduz, Vilda och Lovis. Vågade inte ha dem hemma för valparnas skull. Idag kom Vilda och virvelvinden, Lovis hem igen. På fredag hämtar vi Finduz. Finduz fyllde 2 år igår.

Finduz firade sin födelsedag hos Åsa och Mats i Hässleholm.
Vilda och Lovis har varit hos Pia och Anders i Munka. Där har Lovis livat upp stämningen kan man säga. Newton fick veta att han lever.

Här hemma växer de små i rasande fart. Redan drygt 5 veckor. Alla har hittat nya hem. De är verkligen sociala och nyfikna. Hoppas på lite värme så de kan få komma ut i trädgården lite.


Mammamys




Valphög!
Nu lite vårblommor:

Påskpynt!

Planterat lite.

Jag och Pär på väg till Påskfest hos goda vänner.
Ha det härligt!